close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 października 2017

  Całodniowe Seminarium pod takim tytułem odbyło się 7 października 2017 r. w Ambasadzie RP w Hadze. Na zaproszenie konsula w Hadze udział w dyskusji o problemach polskich rodzin w Holandii, a w szczególności o sprawach polskich dzieci wzięli eksperci z Polski, z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Biura Rzecznika Praw Dziecka.

  W charakterze panelistów wystąpili przedstawiciele działających w Holandii instytucji takich jak: GGZ w Amsterdamie, Kreda w Lisse, Advies voor Polen w Amsterdamie, MOOI! I VÓÓR Welzijn w Hadze. Zaproszenie do udziału w Seminarium było otwarte. Skorzystali z niego zainteresowani Polacy, w tym przedstawiciele organizacji społecznych i pomocowych.

  Wydarzenie było okazją do szczerej, ożywionej dyskusji o problemach istotnych z punktu widzenia polskich rodzin, o kwestiach ważnych dla ochrony najlepszego interes dzieci, o możliwościach korzystania z pomocy w przypadku trudności w stosunkach rodzinnych i opiekuńczych, a także o sposobach poszukiwania wsparcia w sprawach rodzinnych od instytucji polskich i niderlandzkich.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: