close

• Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

• AKTUALNOŚCI

• 6 marca 2014

Pod honorowym patronatem Ambasadora RP w Królestwie Niderlandów dr Jana Borkowskiego w dniu 1 marca 2014 w Tilburgu odbył się trzeci turniej piłki nożnej E&A Cup dla Polaków mieszkających w Holandii.

W turnieju piłkarskim wzięło udział 28 drużyn z całego kraju. Aby zachęcić całe rodziny do dopingowania swoich faworytów, stworzona została specjalna strefa dla dzieci, gdzie organizowane były gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Turniej stał się także okazją do zaprezentowania się szeregu polskich firm i partnerów, którzy aktywnie włączyli się w organizację turnieju E&A Cup.

W tegorocznej rywalizacji piłkarskiej w hali najlepsi okazali się być piłkarze gospodarzy – zespół Białe Orły z Tilburga. W emocjonującym meczu finałowym pokonali oni drużynę Orkan Rotterdam i tym samym odzyskali stracony rok temu puchar. Trzecie miejsce na podium zajął zespół Husaria Aalsmeer.

Turniej piłkarski E&A Cup w Tilburgu został zorganizowany już po raz trzeci, lecz dopiero pierwszy raz zyskał on honorowy patronat Ambasadora RP w Królestwie Niderlandów. W imieniu dr Jana Borkowskiego wręczenia nagród zwycięzcom dokonał pan Janusz Wołosz, I Sekretarz Ambasady.

Organizatorzy turnieju na lipiec 2014 roku zapowiadają jego letnią edycję, tym razem na otwartym powietrzu. Turniej E&A Cup odbywa się dwa razy do roku (w wydaniu halowym i na otwartym boisku).