close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 kwietnia 2017

  Rada Miasta Enschede, przy współpracy z Ambasadą RP w Hadze i Polsko-Holenderską Izbą handlową w Niderlandach, i innych partnerów zorganizowała w dniu 4 kwietnia, w Enschede, program spotkań promujących polsko holenderską współpracę gospodarczą i naukową oraz ew. przyszłe partnerstwo miast Rzeszów i Enschede.

  Spotkanie miało na celu rozwój kontaktów instytucjonalnych i wymianę informacji. Główny tytuł spotkania ‘Ontdek ondernemerskansen in Polen’ to ‘odkryj możliwości biznesu w Polsce’. W spotkaniu uczestniczyło 70 przedsiębiorców z regionu. Informacje na spotkaniu przedstawili m.in. przedstawiciele miast Enschede i Rzeszowa, rządowych agencji promocji handlu i inwestycji oraz izb handlowych obu krajów. Po prezentacjach miały miejsce spotkania biznesowe.

   

   

  Kontakty instytucjonalne Enschede i Rzeszowa datują się od 2014 r. Dotychczas miały miejsce dwie wizyty przedstawiali władz miasta, misje handlowe i kontakty uczelni wyższych.  Oczekuje się, że w drugiej połowie bieżącego roku odbędzie się wizyta przedstawicieli miasta Enschede w Rzeszowie, na jesieni misja handlowa Enschede do Rzeszowa. Docelowym efektem współpracy powinno być porozumienie obu miast w sprawie zawiązania współpracy partnerskiej.

  współpraca miast Rzeszów i Enschede
  współpraca miast Rzeszów i Enschede
  współpraca miast Rzeszów i Enschede
  współpraca miast Rzeszów i Enschede

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: