close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 czerwca 2017

  Szanowni Państwo, Uprzejmie zapraszamy na cykl wspólnych spacerów „W poszukiwaniu polskich śladów w Amsterdamie”.

  Amsterdam jest miastem, którego historię kształtowały liczne narodowości. Swój ślad w jego dziejach pozostawili także Polacy. Wycieczka przybliży historię kontaktów Amsterdamu z Polską, pokaże przybywających tu Polaków, jako ludzi, którzy od wieków z wielką wyobraźnią i odwaga spełniali swoje marzenia, potrafili odnaleźć się w tym mieście i wzbogacać jego społeczność.

  Państwa przewodnikiem po polskich śladach w Amsterdamie będzie Pani Bożena Kopczyńska, Przewodnicząca Fundacji Polskie Centrum Edukacji i Kultury Lokomotywa w Amsterdamie. Pani Kopczyńska jest muzykiem, mieszkanką i admiratorką Amsterdamu. Od dłuższego czasu zaangażowana jest w projekt poszukiwania polskich śladów w tym pięknym mieście. Swoimi odkryciami historycznymi zachciała się podzielić ze współczesnymi  Polakami mieszkającymi w Królestwie Niderlandów. 

  Na spacery po Amsterdamie zapraszamy w 3 terminach: 25.06, 02.07,09.07. Na wycieczki zapraszamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Grupy spacerowe powinny liczyć do 15 osób.   

  Każda wycieczka zacznie się od krótkiej prezentacji o historii i wkładzie Polaków w rozwój i historię Amsterdamu. Po prezentacji uczestnicy wybiorą się na spacer po centrum miasta, gdzie zobaczą pamiątki świadczące o wielowiekowych związkach miasta z Polską, usłyszą ciekawie opowieści i anegdoty. Każdy ze spacerów, poprzedzony prezentacją, potrwa ok. 2 ½ godziny.

   

   

  Osoby chętne do udania się z nami na spacer w poszukiwaniu polskich śladów w Amsterdamie zapraszam do zgłaszania się mailem na adres: voorzitter@lokomotywa.nl 

  Szczegóły dotyczące organizacji poszczególnych spacerów będą uzgadniane indywidualnie. 

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: