close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • KOMUNIKATY

 •  

   

   

   

  UWAGA!

   

  Dzięki platformie EPUAP możesz załatwić wiele spraw urzędowych bez wizyty w Polsce, na przykład:

  • złożyć wniosek dowód osobisty;
  • uzyskać odpisy aktów stanu cywilnego - urodzenia, małżeństwa, zgonu; 
  • uzyskać wtórnik utraconego prawa jazdy

   

  Sprawdź na www.epuap.gov.pl, jakie inne sprawy możesz załatwić przez internet w wybranym urzędzie.

   

  Aby skorzystać z platformy EPUAP należy potwierdzić swój profil zaufany. Możesz to uczynić w urzędach w Polsce lub w Wydziale Konsularnym w Holandii.

   

   


   

   


   

   

  KOMUNIKAT DLA POLSKICH FIRM TRANSPORTOWYCH I KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK WJEŻDŻAJĄCYCH DO HOLANDII

   

   

  W związku z nasilającym się problemem z imigrantami, którzy próbują nielegalnie przedostać się do państw UE ukryci w samochodach ciężarowych, uczulamy firmy transportowe i kierowców ciężarówek, aby odpowiednio zabezpieczali pojazdy wjeżdżające na teren Holandii przed wtargnięciem osób nieuprawnionych. Dobrą praktyką jest stosowanie urządzeń zabezpieczających (np. profesjonalnych kłódek, uszczelek i kabli przy plandekach), po załadunku, czy dłuższym odpoczynku (nocleg) kierowca powinien dokładnie sprawdzić urządzenia zabezpieczające i pojazd.

   

  W sytuacji, gdy kierowca podejrzewa, iż w jego pojeździe ktoś się ukrywa, powinien skontaktować się z policją w kraju, w którym się znajduje lub zawiadomić służby graniczne.

   

  Za trudnienie się przemytem ludzi prawodawstwo niderlandzkie przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności; a do 4 lat lub karę pieniężną za stworzenie możliwości, udzielanie pomocy w przemycie, posiadanie informacji o działalności innych osób trudniących się przemycaniem ludzi.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: