close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 marca 2019

  Zachęcamy do zapoznania się z zasadami głosowania w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego

   

  Wybory posłów do Parlamentu Europejskiego w obwodach utworzonych za granicą zostaną przeprowadzone w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy. Zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP z dnia 25 lutego 2019 r. w sprawie zarządzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego głosowanie odbędzie się w niedzielę, 26 maja 2019 r. w godz. 7.00-21.00.  Głosowanie w obwodzie utworzonym w Holandii odbędzie się w dniu głosowania w kraju.

   

  Obywatele polscy przebywający poza granicami będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z ogłoszonym przez Prezydenta RP kalendarzem wyborczym informacja o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych ma być podana do publicznej wiadomości do dnia 5 maja 2019 r.

   

  Informacje o udziale w głosowaniu, siedzibach obwodowej komisji wyborczej w Holandii, terminie i trybie zgłaszania się do spisu wyborców i inne istotne z punktu widzenia wyborcy informacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Ambasady RP w Hadze oraz na naszym Facebook.

   

   
  Parlament Europejski przygotował dedykowaną stronę wybory-europejskie.eu, która wyjaśnia jak głosować w każdym państwie członkowskim lub za granicą.
   

   

  Zapraszamy do odwiedzenia strony:

   

  https://www.wybory-europejskie.eu/

   

  Tagi: PE wybory

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: