close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 marca 2019

  Wydział Konsularny Ambasady RP w Hadze zaprasza na spotkanie pt. „I Ty możesz zostać rodzicem zastępczym w Holandii” w dniu 27 marca 2019 r. (środa) o godz. 18:30 w Ambasadzie RP w Hadze (Alexanderstraat 25, 2514 JM Den Haag)

  Spotkanie związane jest z akcją informacyjną, prowadzoną przez nasz urząd i adresowaną do Polaków w Holandii, zwracają uwagę na kwestę rodzicielstwa zastępczego, a przede wszystkim na potrzebę zwiększenia liczby polskojęzycznych rodziców zastępczych w Holandii. Podczas spotkania odbędzie się premierowy pokaz krótkiego filmu promującego ideę rodzicielstwa zastępczego w Holandii zrealizowanego na zlecenie Ambasady i sfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych przeznaczonych na współpracę z Polonią i Polakami za granicą. Zachęcamy do obejrzenia zwiastunów filmu:

   

  ZWIASTUN 1

  ZWIASTUN 2

   

  Do dyskusji i wymianie informacji po pokazie filmu pt. „I Ty możesz zostać rodzicem zastępczym w Holandii” zaprosiliśmy polskojęzycznych rodziców zastępczych w Holandii,  przedstawicieli holenderskiej instytucji ds. pieczy zastępczej Pleegzorg Nederland, oraz przedstawicieli polskiego Rzecznika Praw Dziecka.

   

  Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału w nim wszystkich zainteresowanych. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się mailem na adres: haga.konsulat@msz.gov.pl  do 22 marca br.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: