close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 8 listopada 2016

  Minister Witold Waszczykowski przyjął w MSZ dyrektora generalnego Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), ambasadora Ahmeta Üzümcü, który przebywał w Polsce z jednodniową wizytą.

  Strony omówiły zaangażowanie Polski we współpracę z OPCW oraz działania Organizacji w kontekście doniesień o przypadkach użycia broni chemicznej w Syrii. – Konwencja o zakazie broni chemicznej jest przykładem skuteczności reżimów rozbrojeniowych. Jednakże, o ile zniszczenie tej broni jako środka walki zostało praktycznie wykonane, to należy mieć świadomość, że jej ponowne skonstruowanie nie jest zbyt trudne – zaznaczył minister Waszczykowski w rozmowie z ambasadorem Üzümcü.

   

   

  Celem wizyty ambasadora Üzümcü w Warszawie jest zacieśnienie politycznej współpracy pomiędzy Polską a OPCW oraz rozwój kontaktów pomiędzy organizacją a polskimi podmiotami chemicznymi. W programie wizyty dyrektora generalnego OPCW przewidziano również konsultacje w Ministerstwie Rozwoju, wizytę w Centralnym Ośrodku Analizy Skażeń oraz spotkanie ze studentami wydziałów chemii z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Wojskowej Akademii Technicznej. 

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Tagi: OPCW

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: