close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • STAN BEZPIECZEŃSTWA

 • INFORMACJA O STANIE BEZPIECZEŃSTWA

   

  W okresie zbilżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku w Królestwie Niderlandów może zostać wzmocniona ochrona i kontrola w takich miejscach, jak: jarmarki świąteczne, dworce, środki transportu publicznego, centra handlowe, muzea oraz zgromadzenia publiczne.

   

  Zaleca się zachowanie odpowiedniej czujności i ostrożność w miejscach zgromadzeń oraz sygnalizowanie potencjalnych zagrożeń funkcjonariuszom policji.

   

  W Holandii pozostaje utrzymany 4. (w pięciostopniowej skali) stopień zagrożenia terrorystycznego, oznaczający realne prawdopodobieństwo zamachów.

   

  Zachęcamy do zgłaszania podróży do Królestwa Niderlandów w systemie ODYSEUSZ

   

   


   

  STAN BEZPIECZEŃSTWA

   

  Ministerstwo ds. Bezpieczeństwa Sprawiedliwości Królestwa Niderlandów, a w jego ramach, Krajowy Koordynator ds. Bezpieczeństwa i Zwalczania Terroryzmu analizuje zagrożenia dla porządku publicznego na terenie kraju. W przypadku uzasadnienia wystąpienia zagrożenia informacje na ten temat publikowane są zwyczajowo w mediach i na stronie http://english.nctv.nl/

   

  Ambasada RP w Hadze będzie informować o ew. zmianach poziomu zagrożenia terrorystycznego, istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli polskich, przebywających na terenie Królestwa Niderlandów, na stronie http://haga.msz.gov.pl/pl/p/haga_nl_a_pl/

   

  Decyzją Krajowego Koordynatora ds. Bezpieczeństwa i Zwalczania Terroryzmu z dnia 16.03.2016 r. na terenie Holandii obowiązuje wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego ‘substantial threat level’. Jest to drugi najwyższy stopień zagrożenia w skali 4-stopniowej. Oznacza on, że zagrożenie atakiem terrorystycznym jest realne.

   

  W sytuacjach zagrożenia obywatele polscy przebywający w Królestwie Niderlandów mogą kontaktować się z alarmowym numerem konsularnym: +31 615 852 600.

   

  Przydatne aplikacje:

   

  • NL-Alert: https://www.nl-alert.nl/ - rządowa aplikacja mobilna Królestwa Niderlandów powiadamiająca użytkowników o sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, takich jak np. pożar, powódź czy problemy z wodą pitną.
  • iPolak: www.mfa.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ipolak/ – aplikacja polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych zawierająca informacje pomocne przy decyzji o podróżowaniu za granicę.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: